SPJKL-EM-spekulaattori

Tämä spekulaattori on tarkoitettu työkaluksi tilastonnälkäisille pöytäjääkiekkoilijoille. Spekulaattorista läytyy ranking-kauden kuuden ensimmäisen turnauksen tulokset ja voit syöttää loppusijoituslistan haluamassasi järjestyksessä päätöskilpailusta ja näet, miten se vaikuttaa lopullisiin sijoituksiin. Ei enää hankalia Excel-tiedostoja. Tämä työkalu on koodattu aamukahvin parissa, joten siinä saattaa olla pieniä virheitä ja sen design on mitä on. Tilastojen oikeellisuutta ei myöskään taata, joten reissulippuja ei näiden pohjalta kannata tehdä. Palautetta voi antaa Facebookissa tai sähköpostilla webmaster at poytajaakiekko fi

Taulukko päivittyy Submit-napin painamisen jälkeen. Pääset takaisin alkutilaan tyhjentämällä loppusijoituslistan ja painamalla Submit

Tilanne 6 turnauksen jälkeen

Esikatselussa mukana 30 parasta. Lopullisiin lasketaan kuitenkin kaikki pelaajat

Sij. PelaajaYht. OuRuKeSMSuVaTuOp
1Eriksson Kevin395856575850850
2Huotelin Vesa336706007575560
3Rautio Juho2902948445865750
4Myllykangas Mika266420406585340
5Pesälä Otto2665442424070580
6Miettinen Petrus256440505460480
7Koskela Teemu25165707046000
8Sainio Santtu23875065280700
9Pelkonen Jan2300858560000
10Iso-Tryykäri Kristian21350753850000
11Aulaskari Ismo201044334246360
12Sahlgren Jari20058503405800
13Uimonen Tomi199363603154420
14Kokko Janne198405603436320
15Henttonen Ville194480363344330
16Hellström Sami186038233856310
17Kantola Janne1830586000650
18Suominen Benjamin1800056700540
19Niiranen Markus180344632185000
20Eriksson Kimmo17333405400460
21Sevon Petteri161382324360400
22Salo Jali153280262148300
23Koivula Toni13430340260440
24Virri Vesa134270271342250
25Vuononsola Antti116600056000
26Ollila Janne112054580000
27Röholm Herman9531302212000
28Ahlberg Magnus94004648000
29Antinkaapo Ari84460000380
30Väisänen Olavi7922014103300
31Röholm Tiitus740321923000

Syötä loppusijoituslista

Syötä tähän viimeisen turnauksen suomalaisten loppusijoituslista muodossa:

    Suojanen Antti
    Lampi Ahti
    Pelkonen Jan
Tarkista että nimet on kirjoitettu oikein eikä riveillä ole muita merkkejä.