SPJKL-EM-spekulaattori

SPJKL-EM-spekulaattori

Tämä spekulaattori on tarkoitettu työkaluksi tilastonnälkäisille pöytäjääkiekkoilijoille. Spekulaattorista löytyy ranking-kauden kuuden ensimmäisen turnauksen tulokset ja voit syöttää loppusijoituslistan haluamassasi järjestyksessä päätöskilpailusta ja näet, miten se vaikuttaa lopullisiin sijoituksiin. Ei enää hankalia Excel-tiedostoja. Tämä työkalu on koodattu aamukahvin parissa, joten siinä saattaa olla pieniä virheitä ja sen design on mitä on. Tilastojen oikeellisuutta ei myöskään taata, joten reissulippuja ei näiden pohjalta kannata tehdä. Palautetta voi antaa Facebookissa tai sähköpostilla webmaster at poytajaakiekko fi

Taulukko päivittyy Submit-napin painamisen jälkeen. Pääset takaisin alkutilaan tyhjentämällä loppusijoituslistan ja painamalla Submit

Tilanne 6 turnauksen jälkeen

Esikatselussa mukana 30 parasta. Lopullisiin lasketaan kuitenkin kaikki pelaajat

Sij. PelaajaYht.OuMaTuSMOtVaTuOp
1Ollila Janne3368560545670650
2Eriksson Kevin3256070607065600
3Sainio Santtu311650705056700
4Pelkonen Jan30508575600850
5Iso-Tryykäri Kristian3007565464458560
6Huhtala Rene262545858420500
7Rautio Juho2605856563844460
8Huotelin Vesa230054424050440
9Suominen Benjamin2284250404836480
10Sahlgren Jari2264646503346380
11Kantola Janne21707548464800
12Eriksson Kimmo2014848193042330
13Pesälä Otto19656003254540
14Aulaskari Ismo1925042342932340
15Törnström Lauri1893140381740400
16Suojanen Antti1840044650750
17Nuttunen Roni170008508500
18Lampi Ahti160000857500
19Salo Jali1573636301927280
20Myllykangas Mika1540003660580
21Koskela Teemu140006575000
22Virri Vesa132293128162800
23Koivula Toni12540033220300
24Tikkanen Jouni11703827230290
25Tuominen Niko11603329252900
26Henttonen Ville11230280243000
27Sandberg Henry9726023324210
28Antinkaapo Ari86440000420
29Vastamäki Jarno820302670190
30Erälaukko Juha80000542600
31Sevon Petteri800036180260

Syötä loppusijoituslista

Syötä tähän Turku Openin suomalaisten loppusijoituslista muodossa:

    Suojanen Antti
    Lampi Ahti
    Pelkonen Jan
Tarkista että nimet on kirjoitettu oikein eikä riveillä ole muita merkkejä.